oktem-logo-2@4x

HİZMETLER

Ortak Kriterler Değerlendirmesi

Ortak Kriterler Değerlendirmesi

OKTEM Laboratuvarı, kuruluşundan itibaren Ortak Kriterler Değerlendirmelerini başarıyla yürütmektedir. EAL1’den EAL7’ye kadar tüm değerlendirme seviyelerinde, çeşitli ürün gruplarının ve Koruma Profili dokümanlarının değerlendirmesini gerçekleştirme yetkinliğine sahiptir. Değerlendirmelerimiz arasında ülkemiz için kritik öneme sahip yazılım ve donanımlar bulunmaktadır. OKTEM Laboratuvarı olarak ayrıca, Ortak Kriterler standardının geliştirilmesi ve uygulanması amacıyla uluslararası çalışma gruplarına katılarak katkı sağlamakta ve sektördeki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Test ve Değerlendirme hizmetlerimiz arasında, uluslararası geçerliliği olan ISO/IEC 19790 standardı ile kriptografik işlem yapan modüllerin test edilmesi de yer almaktadır. Türkiye’deki ilk ve tek kripto modül test faaliyeti, Millî Donanım Güvenlik Modülü ile laboratuvarımızda gerçekleştirilmektedir.

Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi ve Güvenli Kart Erişim Cihazları, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı projesinin bir parçasıdır ve bu ürünlerin testleri sadece OKTEM Laboratuvarı’nda gerçekleştirilebilen hizmetlerimiz arasındadır. Bu test faaliyetleri, TSE lisansıyla yürütülmektedir.

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazların, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınladığı Teknik Kılavuz ve tebliğlere uygunluğunun test edilmesi görevi de laboratuvarımıza verilmiştir. Ülkemizde kullanılmak üzere onay başvurusu yapılan her modelin yazılım ve donanım testleri detaylı bir şekilde laboratuvarımızda gerçekleştirilmektedir.

Yukarıda kısaca bahsedilen faaliyetlerin yanı sıra, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Ortak Kriterler ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Menü

Bizi Takip Edin

© 2024 TÜBİTAK BİLGEM | Her Hakkı Saklıdır.